GĄSKI

Gąski to malownicza miejscowość na środkowym wybrzeżu niedaleko Sarbinowa i Mielna. Posiada szeroką i piaszczystą plaże, na której w ciszy i spokoju można wypoczywać w czasie wakacji. Miejscowość ta położona jest wzdłuż wybrzeża i od plaży oddzielona jest pasmem lasu. Szereg ścieżek pozwala na spacerowanie i zachwycanie się leśnymi widokami.
 
Główną atrakcją Gąsek jest druga, co do wielkości na polskim wybrzeżu latarnia. Jej wysokość to 50,2 m n.p.m i została zbudowana w 1878 roku. Na jej szczyt wiedzie 190 stopni skąd rozpościera się wspaniały widok zapierający dech w piersiach (panoramę z latarni przedstawiono powyżej). U jej podnóża znajduje się szeroka baza gastronomiczna oraz pamiątkowa. Latarnia stanowi centrum miejscowości i jest odpowiednim punktem orientacyjnym.

W Gąskach można znaleźć szereg komfortowych ośrodków z świetnie wyposażonymi apartamentami oraz wygodnymi i w pełni wyposażonymi domkami. Odpowiednia baza gastronomiczna pozwala na szeroki wybór menu, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Przykładem może być tutaj pierogarnia do której zjeżdżają się turyści z okolicznych miejscowości.

Atutem Gąsek są pokłady glinki zielonej, dzięki czemu miejscowość zyskuje dodatkowe walory uzdrowiskowe, co w połączeniu z wspaniałym mikroklimatem oraz zapachem drzew iglastych pozwala na wspaniały wypoczynek.
 

POLECANE OŚRODKI
w Sarbinowie:
Domki "Wolny Domek" położone ok 500 m od morza
Domki "U Kaspra" położone ok 250 m od morza
AKTYWNA MAPA
Sarbinowo to niewielka nadmorska miejscowość..